S01E01 – Paprsky radosti

Nadpis S01E01 – Paprsky naděje

První díl s poditulem Paprsky radosti mapuje některé události z března 2015 v Kutné Hoře, jedná se o reportáže z akcí keltský telegraf, Ozvěny Ekofilmu, výstava Foto času, Rovnodennost v sedlecké katedrále a dokument o Gymnáziu Jiřího Ortena natočený u příležitosti březnového vítězství školy v anketě Gympl roku.

S01E02 – Probouzení

Druhý díl s  názvem Probouzení vyjde v polovině června a bude obsahovat reportáže z Probouzení Kutné Hory, ze Slavnostního koncertu v katedrále sv. Barbory, z nocí literatury, muzeií a kostelů a již zmiňovaný dokument o Taneční škole manželů Novákových(s reportáží z taneční soutěže Kutnohorský groš z dubna 2015).

S01E04 – Město bez překážek

V podzimním dílu se zajímáme o překážky a jejich zdolávání. První příspěvek pojednává o překonávání jazykových bariér, o spolupráci Kutné Hory a Remeše a o Dnech francouzské kultury. S kamerou jsme navštívili také poslední podzimní open air akci Svatováclavské slavnosti, byli jsme svědky položení květin u pomníku T. G. Masaryka. Jak mladí básnící bojují pomocí poezie s životními překážkami jsme sledovali během soutěže Ortenova Kutná Hora. Dokumentární část čtvrtého dílu tvoří medailonek organizace Cesta životem bez bariér, které pořádá hojnost rozličných sportovních i kulturních akcí pro handicapované děti nejen z kutnohorského regionu.

S01E06 – Slavnosti UNESCO

Celá první řada dokumentárního seriálu Máme rádi Kutnou Horu sledovala rozmanitý průběh oslav 20. výročí vstupu Kutné Hory do UNESCA. První řada nyní vrcholí svým posledním dílem, který podrobně zachycuje hlavní oslavy 8. a 9. prosince a průběh rekonstrukce Dačického domu, včetně jeho slavnostního otevření 29. února. Dále v tomto dílu naleznete reportáž o roztomilé akci Betlémování, na které každoročně stovky dětí prožívají české vánoční tradice a reportáž o vznikající tradici – o rozsvícení vánočního stromu na svátek sv. Barbory. Seriál Máme rádi Kutnou Horu bude pokračovat prvním dílem druhé řady, který pro Vás chystáme v květnu 2016 a který se bude věnovat vzdělávání.

S02E01 – Nové naděje

Druhou řadu dokumentárního projektu Máme rádi Kutnou Horu otevírá novoroční ohňostroj s ukázkou projevu pana starosty Martina Starého. Na vernisáži výstavy zavzpomínáme na deset ročníků divadelního Probouzení turistické sezony. S děťátky v Lorci prohopsáme letošní karnevalovou diskotéku. Krátce navštívíme ples neziskových organizací. Společně s členy Vlastivědného kroužku ZŠ Malešov poodkryjeme komunistické monstrprocesy v Zapomenutém příběhu mlynáře Šnýdra. Zjistíme jejich názory na události minulého režimu i to, proč je tak baví pátrat v archivech a mluvit s pamětníky. Se studenty kutnohorských gymnázií prožijeme soutěž anglických esejů, kterou podpořila Munkova nadace. Zjistíme, kdo byl pan profesor Munk, we will listen to the interesting topics in English a zapřemýšlíme nad tématy předsudků, stěžování si a odsuzování.

S02E02 – O trochu lepší svět

Skautské heslo „O trochu lepší svět“ provází další díl kutnohorského dokumentárního seriálu. Uvidíme v něm reportáže z vernisáží výstavy „Šlechtická poselství“ a „Kutná Hora a Lucemburkové na českém trůně“. Dále si zacvičíme pomocí váhy vlastního těla na workoutovém hřišti u stadionu Olympia. V tomto díle nás čekají hned tři krátké dokumenty. První z nich je o kutnohorských skautech a odehrává se kolem zříceniny hradu Sion. Dále zavítáme do klubu Sluníčko, kde se velmi mile starají o zdravé i postižené děti. V závěru zavítáme na premiéru autorského muzikálu o Ježíšovi s názvem „Pro koho je brána těsná“, který nastudovali studenti a pedagogové Gymnázia Jiřího Ortena.

S02E03 – Kutná a vděčná

Přinášíme Vám vděčný vánoční speciál dokumentárního seriálu Máme rádi Kutnou Horu, který pojímá život ve městě od prvního letního dne po začátek podzimu. Uvítá Vás král Václav IV. za doprovodu monumentálního pochodu z opery Aida. V království klasické hudby zůstaneme při poslechu symfonické básně Má vlast v Chrámu sv. Barbory. Navštívíme varhanní festival, na kterém uvítáme slavnou francouzskou varhanici. Podíváme se na oslavy dokončení oprav kostela sv. Jakuba a připojíme se ke sbírce Zvon pro Jakuba. Ve finále oslavíme 170. výročí založení věhlasného učitelského smíšeného pěveckého sboru Tyl prostřednictvím krátkého dokumentárního filmu o tradici sborového zpěvu v Kutné Hoře.
Přejeme Vám Veselé Vánoce a mnoho vděčnosti v novém roce

S02E04 – Betlémské světlo

V posledním dílu dokumentárního projektu Máme rádi Kutnou Horu můžete vidět střípky z října až prosince 2016. Zavítáme na slavnostní otevření Sklenářova dolíku. V reportáži z Hudebního podzimu v Dačického domě se zaposloucháme do ukázek ze tří koncertů. Pobavíme se na premiéře veselohry Noc na Karlštejně a vzdáme úctu památce Václava Havla na výstavě fotografií u příležitosti 80. výročí jeho narození. V závěru nás čeká Betlémské světlo – dokumentární film o farním sboru Českobratrské církve evangelické v Kutné Hoře, který v roce 2016 slavil 125. výročí založení.