Další informace o projektu

Dne 20. května 2015 byl zveřejněn první díl dokumentárního seriálu Máme rádi Kutnou Horu.

Diváci jej budou moci vidět v Kině Modrý kříž patnáct minut před začátkem každé filmové projekce v průběhu května a června a na webových stránkách projektu: mameradikh.kutnahora.cz

Cílem projektu je dokumentovat kulturní, společenské, sportovní i jiné události ve městě v roce 2015. Součástí budou také krátké dokumenty o zajímavých institucích, skupinách a osobnostech. V prvním díle to je Gymnázium Jiřího Ortena, v dalších dílech např. Taneční škola manželů Novákových či městská knihovna.

Záměrem je přinášet pozitivní zprávy a prostřednictvím audiovizuálních filmových prostředků sdílet emoce, radosti a úspěchy obyvatel Kutné Hory a tím se snažit podporovat rozvíjení sounáležitosti mezi nimi.

Seriál Máme rádi Kutnou Horu bude šestidílný. Jednotlivé díly budou mít stopáž kolem patnácti minut a budou vycházet ve čtyř až osmitýdenních rozestupech a budou vždy dokumentovat jisté časové období života v Kutné Hoře.

Jedním z dalších cílů projektu je dokumentace oslav výročí 20 let od vstupu Kutné Hory do UNESCA a mapování rekonstrukce domu Dačického. Výstupem bude asi dvacetiminutový průřezový dokument o oslavách, jehož první verze bude uvedena u příležitosti jejich vyvrcholení 9. prosince 2015. Finální verze filmu pak bude uvedena v lednu 2016 a bude zahrnovat i ono vyvrcholení oslav.

Projekt Máme rádi Kutnou Horu má ambici být moderní audiovizuální kronikou města, která zachytí jeho život v roce 2015 ve své různorodosti v mnoha oblastech (kulturní, sportovní, historická, společenská i duchovní). Každý díl by měl poskytnout průřezový obrázek o dění v Kutné Hoře v jednom či dvou měsících roku 2015. Snažíme se jednotlivé reportáže a dokumenty propojit tematickou či atmosferickou červenou nití spjatou s hlavním tématem dílu, jež se zrcadlí i v názvu. Ambicí tvůrců je pokusit se šířit dobrou náladu mezi lidmi v Kutné Hoře prostřednictvím předávání filmových svědectví o úspěších, radostech a štěstí obyvatel města.